Wpisy z kategorii: Porady

Różnice pomiędzy UMIK-1 oraz UMIK-2. Który mikrofon pomiarowy wybrać?

Dodano:2023-04-16
Kategorie:Porady

W tym wpisie chce przedstawić krótkie porównanie dwóch bardzo popularnych mikrofonów pomiarowych: UMIK-1 oraz jego najnowszej wersji UMIK-2.

Pomiary kolumn... Wstęp do samodzielnych pomiarów kolumn.

Dodano:2023-04-16
Kategorie:Porady

Właśnie kupiłeś mikrofon pomiarowy, ale nie wiesz, jak go używać? Lub zastanawiasz się, czy go potrzebujesz i szukasz więcej informacji. Ten blog wyjaśni, czym jest mikrofon pomiarowy, a także zawiera dwa mini-przewodniki. Jeden do ustawiania pomiaru akustycznego, a drugi o zgrabnym przykładzie pomiaru: pomiar bramkowany.

Jakie kondensatory do zwrotnicy?

Dodano:2022-02-22
Kategorie:Porady

Jakie kondensatory do zwrotnicy? To pytanie słyszymy bardzo często w zapytaniach od Was. Dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik w którym skupimy  się przede wszystkim na roli i typach kondensatorów powszechnie stosowanych w  zwrotnicach.

Modyfikacja kolumn - czyli co możemy zrobić aby nasze kolumny brzmiały lepiej?

Dodano:2021-11-28
Kategorie:Porady

Niedrogie poprawki, które mogą poprawić jakość grania Twoich głośników.

Wybór głośników do kolumn DIY audio - pierwsze kroki.

Dodano:2021-10-31
Kategorie:Porady

Ten przewodnik wyboru głośników zawiera podstawowe informacje, dzięki którym możesz podjąć świadomą decyzję przy zakupie i wyborze głośników do swojego nowego projektu kolumn głośnikowych DIY audio.

Kable audio. Zrób to sam! - Czyli jak samemu zrobić kable audio...

Dodano:2021-10-15
Kategorie:Porady

Tworzenie własnych kabli jest zabawne, łatwe i daje wiedzę potrzebną do tworzenia i naprawy własnych kabli audio! W tym poradniku dla majsterkowiczów dowiesz się, co jest potrzebne, aby zacząć i przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia pierwszego kabla!