Najnowsze wpisy

SB Acoustics Satori TeXtreme - seria głośników z membraną z włókna węglowego TeXtreme®

Dodano:2023-03-15
Kategorie:Nowości

Seria głośników SB Acoustics Satori TeXtreme wykorzystująca cienkowarstwowe membrany węglowe (TPCD) została teraz powiększona do czterech rozmiarów. Jak dotąd największym dostępnym na rynku przetwornikiem TPCD wykorzystującym coraz popularniejszą technologię był głośnik nisko-średniotonowy SB Acoustics Satori 9,5". Firma SB Acoustics wprowadziła do oferty głośniki niskotonowe WO24TX-4 i WO24TX-8 będą to bez wątpienia głośniki, które zobaczymy na pokazach HiFi na całym świecie.

SB Acoustics TeXtreme® - nowe kolumny DIY do samodzielnej budowy

Dodano:2022-11-24
Kategorie:Nowości

Nowe zestawy do samodzielnego montażu zaprojektowane przez SB Acoustics oparte na głośnikach Satori TeXtreme®.

Wzbudniki dźwięku od Dayton Audio - co to jest i gdzie się je stosuje...

Dodano:2022-10-22
Kategorie:Technicznie

W tym wpisie wyjaśniamy co to jest wzbudnik dźwięku, jakie są jego zalety, gdzie można go stosować i przedstawiamy wiele innych zagadnień dotyczących wzbudników. Kompendium wiedzy oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W BlackDotAudio możesz kupić wzbudniki wysokiej jakości, takich marek jak Dayton Audio, Monacor, Tectonic Elements.

Kolumny do samodzielnego montażu DIYaudio oparte na głośnikach Seas

Dodano:2022-05-01
Kategorie:Inspiracje

Zestawy DIY SEAS Projekty kolumn DIY Seas zostały opracowane, aby dać każdemu możliwość samodzielnej budowy kolumn na głośnikach Seas. Oprócz szczegółowego opisu kompletnych systemów przedstawiamy również zwrotnice i szkice obudów, aby ułatwić samodzielną budowę kolumn DIY . Oprócz korzystania ze znanych projektantów, takich jak Joseph d’Appolito i Murray Zeligman, nasz zespół badawczo-rozwojowy Seas spędza godziny na słuchaniu – nie tylko naszych produktów, ale także gotowych systemów, które sami projektują. Całym tym doświadczeniem i wiedzą z przyjemnością dzielimy się z Państwem. W ramach poszukiwań zapierającego dech w piersiach dźwięku od kilku lat współpracujemy z Siegfriedem Linkwitzem. Jego projekty są wyjątkowe i rzucają wyzwanie naszym wyobrażeniom o tym, jak powinien wyglądać głośnik, aby w naturalny sposób odtwarzać dźwięki w pomieszczeniu.

Jakie kondensatory do zwrotnicy?

Dodano:2022-02-22
Kategorie:Porady

Jakie kondensatory do zwrotnicy? To pytanie słyszymy bardzo często w zapytaniach od Was. Dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik w którym skupimy  się przede wszystkim na roli i typach kondensatorów powszechnie stosowanych w  zwrotnicach.

Modyfikacja kolumn - czyli co możemy zrobić aby nasze kolumny brzmiały lepiej?

Dodano:2021-11-28
Kategorie:Porady

Niedrogie poprawki, które mogą poprawić jakość grania Twoich głośników.

Wybór głośników do kolumn DIY audio - pierwsze kroki.

Dodano:2021-10-31
Kategorie:Porady

Ten przewodnik wyboru głośników zawiera podstawowe informacje, dzięki którym możesz podjąć świadomą decyzję przy zakupie i wyborze głośników do swojego nowego projektu kolumn głośnikowych DIY audio.

Kable audio. Zrób to sam! - Czyli jak samemu zrobić kable audio...

Dodano:2021-10-15
Kategorie:Porady

Tworzenie własnych kabli jest zabawne, łatwe i daje wiedzę potrzebną do tworzenia i naprawy własnych kabli audio! W tym poradniku dla majsterkowiczów dowiesz się, co jest potrzebne, aby zacząć i przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia pierwszego kabla!

Podstawowe elementy w zwrotnicy pasywnej

Dodano:2020-12-26
Kategorie:Technicznie

W tym wpisie przedstawimy z czego składa się typowa zwrotnica w kolumnach głośnikowych. Czyli cewki, kondensatory i rezystory w kolumnie - jaką pełnią funkcję i co wybrać...