Najnowsze wpisy

SB Acoustics TeXtreme® - nowe kolumny DIY do samodzielnej budowy

Dodano:2022-11-24

Nowe zestawy do samodzielnego montażu zaprojektowane przez SB Acoustics oparte na głośnikach Satori TeXtreme®.

Wzbudniki dźwięku od Dayton Audio - co to jest i gdzie się je stosuje...

Dodano:2022-10-22
Kategorie:Technicznie

W tym wpisie wyjaśniamy co to jest wzbudnik dźwięku, jakie są jego zalety, gdzie można go stosować i przedstawiamy wiele innych zagadnień dotyczących wzbudników. Kompendium wiedzy oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W BlackDotAudio możesz kupić wzbudniki wysokiej jakości, takich marek jak Dayton Audio, Monacor, Tectonic Elements.

Kolumny do samodzielnego montażu DIYaudio oparte na głośnikach Seas

Dodano:2022-05-01
Kategorie:Inspiracje

Zestawy DIY SEAS Projekty kolumn DIY Seas zostały opracowane, aby dać każdemu możliwość samodzielnej budowy kolumn na głośnikach Seas. Oprócz szczegółowego opisu kompletnych systemów przedstawiamy również zwrotnice i szkice obudów, aby ułatwić samodzielną budowę kolumn DIY . Oprócz korzystania ze znanych projektantów, takich jak Joseph d’Appolito i Murray Zeligman, nasz zespół badawczo-rozwojowy Seas spędza godziny na słuchaniu – nie tylko naszych produktów, ale także gotowych systemów, które sami projektują. Całym tym doświadczeniem i wiedzą z przyjemnością dzielimy się z Państwem. W ramach poszukiwań zapierającego dech w piersiach dźwięku od kilku lat współpracujemy z Siegfriedem Linkwitzem. Jego projekty są wyjątkowe i rzucają wyzwanie naszym wyobrażeniom o tym, jak powinien wyglądać głośnik, aby w naturalny sposób odtwarzać dźwięki w pomieszczeniu.

Jakie kondensatory do zwrotnicy?

Dodano:2022-02-22
Kategorie:Porady

Jakie kondensatory do zwrotnicy? To pytanie słyszymy bardzo często w zapytaniach od Was. Dlatego postanowiliśmy napisać krótki poradnik w którym skupimy  się przede wszystkim na roli i typach kondensatorów powszechnie stosowanych w  zwrotnicach.

Modyfikacja kolumn - czyli co możemy zrobić aby nasze kolumny brzmiały lepiej?

Dodano:2021-11-28
Kategorie:Porady

Niedrogie poprawki, które mogą poprawić jakość grania Twoich głośników.

Wybór głośników do kolumn DIY audio - pierwsze kroki.

Dodano:2021-10-31
Kategorie:Porady

Ten przewodnik wyboru głośników zawiera podstawowe informacje, dzięki którym możesz podjąć świadomą decyzję przy zakupie i wyborze głośników do swojego nowego projektu kolumn głośnikowych DIY audio.

Kable audio. Zrób to sam! - Czyli jak samemu zrobić kable audio...

Dodano:2021-10-15
Kategorie:Porady

Tworzenie własnych kabli jest zabawne, łatwe i daje wiedzę potrzebną do tworzenia i naprawy własnych kabli audio! W tym poradniku dla majsterkowiczów dowiesz się, co jest potrzebne, aby zacząć i przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia pierwszego kabla!

Podstawowe elementy w zwrotnicy pasywnej

Dodano:2020-12-26
Kategorie:Technicznie

W tym wpisie przedstawimy z czego składa się typowa zwrotnica w kolumnach głośnikowych. Czyli cewki, kondensatory i rezystory w kolumnie - jaką pełnią funkcję i co wybrać...

Nowe mikrofony pomiarowe od miniDSP UMIK-2 oraz UMIK-X

Dodano:2020-10-21
Kategorie:Nowości

Mikrofon pomiarowy USB miniDSP UMIK-1 to podstawowy mikrofon pomiarowy wśród entuzjastów audio i AV, którzy w sposób praktyczny podchodzą do poprawy dźwięku swojego systemu audio. Teraz miniDSP wprowadza do sprzedaży UMIK-2. UMIK-2 to duży skok wydajności i funkcjonalności. Niższy poziom szumów i mniejsze zniekształcenia są wynikiem zastosowania większej 1/2-calowej kapsuły mikrofonowej. Zwiększona wierność, którą zachowuje zintegrowany 32-bitowy przetwornik ADC. Ponadto mikrofon ten oferuje częstotliwości próbkowania od 44,1 do 192 kHz. MiniDSP wprowadza również system multi-mic UMIK-X do pomiaru systemu dźwięku przestrzennego. Korzystanie z zestawu mikrofonów zmniejsza czas i wysiłek wymagany do kalibracji kina domowego, samochodu lub dowolnego wielokanałowego systemu audio.