Najnowsze wpisy

Kable audio. Zrób to sam! - Czyli jak samemu zrobić kable audio...

Dodano:2021-10-15
Kategorie:Porady

Tworzenie własnych kabli jest zabawne, łatwe i daje wiedzę potrzebną do tworzenia i naprawy własnych kabli audio! W tym poradniku dla majsterkowiczów dowiesz się, co jest potrzebne, aby zacząć i przeprowadzimy Cię krok po kroku przez proces tworzenia pierwszego kabla!

Podstawowe elementy w zwrotnicy pasywnej

Dodano:2020-12-26
Kategorie:Technicznie

W tym wpisie przedstawimy z czego składa się typowa zwrotnica w kolumnach głośnikowych. Czyli cewki, kondensatory i rezystory w kolumnie - jaką pełnią funkcję i co wybrać...

Nowe mikrofony pomiarowe od miniDSP UMIK-2 oraz UMIK-X

Dodano:2020-10-21
Kategorie:Nowości

Mikrofon pomiarowy USB miniDSP UMIK-1 to podstawowy mikrofon pomiarowy wśród entuzjastów audio i AV, którzy w sposób praktyczny podchodzą do poprawy dźwięku swojego systemu audio. Teraz miniDSP wprowadza do sprzedaży UMIK-2. UMIK-2 to duży skok wydajności i funkcjonalności. Niższy poziom szumów i mniejsze zniekształcenia są wynikiem zastosowania większej 1/2-calowej kapsuły mikrofonowej. Zwiększona wierność, którą zachowuje zintegrowany 32-bitowy przetwornik ADC. Ponadto mikrofon ten oferuje częstotliwości próbkowania od 44,1 do 192 kHz. MiniDSP wprowadza również system multi-mic UMIK-X do pomiaru systemu dźwięku przestrzennego. Korzystanie z zestawu mikrofonów zmniejsza czas i wysiłek wymagany do kalibracji kina domowego, samochodu lub dowolnego wielokanałowego systemu audio.

Dodano:2020-06-18
Kategorie:Nowości

Uruchomiliśmy nową wersję sklepu BlackDotAudio.