Rodzaje głośników do kolumn

W tej kategorii przedstawiamy podział głośników ze względu na rodzaj i pasmo przenoszenia głośnika.
Kiedy przyjrzymy się głośnikom i ich technologii, zobaczymy odniesienie do wielu różnych typów głośników dla różnych zakresów częstotliwości. Często niektóre systemy głośnikowe hi-fi składają się z kilku różnych głośników, aby umożliwić im pokrycie całego zakresu częstotliwości dźwięku, ponieważ nie jest możliwe, aby pojedynczy głośnik pokrył cały zakres.


W BlackDotAudio posiadamy szeroki wybór głośników do kolumn:

Sub-woofer: Głośnik subniskotonowy jest przeznaczony do odtwarzania bardzo niskich częstotliwości, w szczególności dając poczucie „odczucia” dźwięku. Zazwyczaj głośnik subniskotonowy odtwarza częstotliwości w zakresie około 20 Hz do nieco ponad 100 Hz. Subwoofery są obecne w systemach, w których potrzebne jest rozszerzenie pasma basowego do bardzo niskich częstotliwości.

Głośnik niskotonowy: głośnik niskotonowy jest używany w wielu systemach głośnikowych w celu zapewnienia reprodukcji niskich częstotliwości. Często jego zakres sięga do około 30 Hz i prawdopodobnie do 500 Hz, a może nawet do 1 kHz.

Głośnik średniotonowy: może być zwykle używany do pokrywania częstotliwości od około 200 lub 300 Hz i od 5 kHz do 7 kHz lub w okolicy.

Głośnik wysokotonowy: Głośnik wysokotonowy jest często nazywany głośnikiem wysokotonowym ze względu na to, że odtwarza on wysokie częstotliwości, często powyżej 2 do 5 kHz.

Zakresy częstotliwości dla różnych głośników są jedynie przybliżone, ponieważ różne głośniki mają różne zakresy częstotliwości, a różne systemy głośnikowe są projektowane w różny sposób, przy czym głośniki pokrywają nieco inne zakresy.
Filtry
Typ głośnika
Materiał membrany
Impedancja (Ω)
Efektywność (dB)
Wymiar
Moc ciągła (W RMS)
19PLN 29371PLN