Głośniki firmy HiVi

Firma HiVi została założona w 1991 roku i była jednym z pierwszych producentów głośników hi-end w Chinach. HiVi produkuje szeroką gamę głośników wysokotonowych i niskotonowych. Obecnie HiVi wyrosło na światowego producenta produktów elektroakustycznych. Dzięki 25-letniej historii inżynierii akustycznej, Swan Speakers zna dobry dźwięk. Niezależnie od rodzaju głośnika z naszej oferty, HiVi skupia się na jednym – niesamowitym dźwięku. Firma Swan Speakers została założona przez Jamesa Bocka na wyspie Swans w stanie Maine. Wkrótce potem dołączył Frank Hale, Swans Speakers zasłynął w Chicago dzięki swojej linii wysokiej klasy głośników. Po śmierci Jamesa Swans połączył się z HiVi, a Swan Speakers to konsumencka linia produktów HiVi. Pod nazwą Swan Speaker firma HiVi produkuje wielokrotnie nagradzane głośniki, takie jak głośniki półkowe M200MKIII i bezprzewodowy inteligentny głośnik do salonu MS-2.
HiVi SMD

Technologia Symmetric Motor Drive (SMD) firmy HiVi zmniejsza modulację indukcyjności cewki drgającej i tylne pole elektromagnetyczne, poprawiając w ten sposób kontrolę nad głośnikiem i osiągając imponująco niskie zniekształcenia.

Głośniki niskotonowe HiVi serii B

Membrany ze stopu brązu i aluminium, gumowe zawieszenie, stalowy kosz i ekranowane konstrukcje magnesu to cechy wyróżniające głośniki pełnozakresowe HiVi serii B. Głośniki basowo-średniotonowe HiVi B4N i HiVi B3N są w stanie pokryć szeroką część widma audio, a ekranowana magnetycznie konstrukcja pozwala na użycie w kanale centralnym i innych zastosowaniach multimedialnych. HiVi B3S ma wklęsłe membrany ze stopu magnezu i aluminium oraz kwadratowe ramki, które są cechami wyróżniającymi serię BS.

Głośniki niskotonowe HiVi serii F

Konstrukcja HiVi F10 została zoptymalizowana pod kątem dynamicznych niskich tonów w kompaktowej lub średniej wielkości wentylowanej obudowie. Głośnik niskotonowy HiVi F8 wykorzystuje membranę kompozytową z kevlaru i papieru, który ma niższą wagę, większą sztywność i ulepszony współczynnik tłumienia. HiVi F5 został zoptymalizowany pod kątem dynamicznej reprodukcji basów w małych wentylowanych systemach, a także pod kątem klarowności i dokładności średnich tonów. Jego membrana waży mniej, jest sztywniejsza i ma ulepszony współczynnik tłumienia. Głośnik wykorzystuje korektor fazy, aby uniknąć kompresji powietrza i wewnętrznego rezonansu objętości powietrza, a także poprawić pasmo przenoszenia i dyspersję. Przetworniki te doskonale sprawdzą się w małej obudowie jako jednostka nisko-średniotonowa, zwłaszcza gdy zastosowany jest subwoofer. Zalecany zakres częstotliwości podziału dla projektu systemu dwudrożnego to 2-4 kHz.

Głośniki niskotonowe HiVi serii M

Ekranowana konstrukcja magnesu umożliwia łatwe włączenie HiVi M5N i HiVi M4N do głośników audio/wideo. Głośniki mogą pracować w małej zamkniętej obudowie jako jednostka średniotonowa w systemie trójdrożnym, a dobre rozciągnięcie (50 Hz) w wentylowanej obudowie gwarantuje świetne brzmienie w systemie dwudrożnym dwugłośnikowym lub w konfiguracji MTM. HiVi M8N został zoptymalizowany pod kątem rozszerzonej i dynamicznej reprodukcji basów w systemach wentylowanych. Przejrzystość i dokładność zapewniane przez unikalną, jednoczęściową membranę aluminiowo-magnezową są niezwykłe.

Overnight Sensations DIY
To zestaw do samodzilnej budowy kolumn DIY, który zawiera HiVi B4N i został zaprojektowany jako szybka, ekonomiczna konstrukcja, która może wydać zaskakująco duży dźwięk w małej obudowie. Aby dobrze rozpocząć majsterkowanie, ten zestaw zawiera parę wysokiej jakości obudów z brzozy bałtyckiej 1/2", które zostały precyzyjnie wycięte CNC i z rowkami w celu idealnego dopasowania i wykończenia podczas montażu obudowy, a także idealne dopasowanie głośnika do HiVi B4N i Dayton Audio ND20FA-6.

Głośniki wysokotonowe HiVi

HiVi łączy ręcznie obrabianą 1-calową kopułkę z tkaniny, dużą, nierezonansową tylną komorę akustyczną i cewkę drgającą chłodzoną ferrofluidem w HiVi TN25, tworząc wysokowydajny głośnik wysokotonowy z małą płytą czołową do bliskiego umieszczenia przetwornika. HiVi SD1. 1-A to wysokiej jakości głośnik wysokotonowy z precyzyjnie powlekaną membraną i pierścieniem tłumiącym umieszczonym pod kopułką. Specjalna płyta czołowa z odlewanego stopu zapewnia doskonałą fizyczną ochronę membrany, a także pomaga poprawić reakcję poza osią. Dzięki dużej, w pełni ekranowanej strukturze magnesu, ferrofluid i aluminium, przenoszenie mocy jest bardzo dobre. HiVi Q1R ma precyzyjnie wykonaną niemiecką membranę, która jest dopasowana do dużej ekranowanej struktury silnika. Rezultatem jest głośnik wysokotonowy o doskonałej barwie i niskich zniekształceniach.

HiVi Planar izodynamiczne głośniki wysokotonowe

Wibrujący element płaskiego głośnika wysokotonowego jest prawie nieważki w porównaniu z kopułkowym głośnikiem wysokotonowym. Element składa się z folii Kapton z wzorem przewodników aluminiowych, który jest umieszczony dokładnie pomiędzy dwoma neodymowymi magnesami sztabkowymi. Zapewnia natychmiastową i precyzyjną reakcję na wszelkie transjenty w oryginalnym sygnale. Przetworniki te są ekranowane magnetycznie i charakteryzują się liniową odpowiedzią fazową, która zapewnia spójną w czasie reprodukcję, co skutkuje dokładnym rytmem muzycznym i obrazowaniem. W przeciwieństwie do innych konwencjonalnych głośników wysokotonowych i głośników elektrostatycznych, HiVi RT1C i HiVi RT2C-A mają niezwykle szerokie rozproszenie dźwięku w płaszczyźnie poziomej. Jednocześnie charakteryzują się dobrze kontrolowanym rozpraszaniem dźwięku w płaszczyźnie pionowej. Pomaga to uniknąć przeszkadzających odbić od podłogi i sufitu w środowisku domowym, zwiększając w ten sposób wyrazistość i dokładność obrazowania.

Kolumny podstawkowe HiVi

W BlackDotAudio oferujemy również głośniki podstawkowe firmy Hivi Swans, takie jak HiVi Swans D1010-IVB, wersja Bluetooth D1010-IV. Ekonomiczne głośniki aktywne z wykończeniem fornirem drewnianym i specjalnie zaprojektowanymi panelami przednimi.

Zestawy HiVi DIY

HiVi oferuje dwa projekty w zestawach DIY Bookshelf: HiVi DIY2.2-A i HiVi DIY3.1-A. Oba te zestawy występują w dwóch wersjach: czarno-białej. Te zestawy zawierają wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania 2-drożnej i 3-drożnej pary głośników. Obudowy są z surowego MDF-u, który można pomalować lub okleinować. Dostarczona jest czarna okleina winylowa, którą można przykleić do obudowy. W zestawie ściereczka do grilla i ramki do grilla. W przypadku zestawu DIY3.1 wszystkie komponenty użyte w tym zestawie, wiele z nich, jak izodynamiczny wstęgowy głośnik wysokotonowy, są również używane w znacznie droższych systemach hi-end HiVi.
Filtry
Typ głośnika
Materiał membrany
Impedancja (Ω)
Efektywność (dB)
Wymiar
Moc ciągła (W RMS)
103PLN 349PLN