Cewka taśmowa impregnowana woskiem do zwrotnicy kolumny głośnikowej

Cewka taśmowa Jantzen Audio Wax Coil impregnowana woskiem do zwrotnicy kolumny głośnikowej. Izolacja zastosowana w cewkach woskowych składa się ze specjalnie wyprodukowanego rodzaju papieru, a następnie cała cewka jest impregnowana unikalnym woskiem parafinowym, opracowanym specjalnie dla Jantzen Audio. Ten specjalny wosk parafinowy, przewyższający naturalne woski, zapewnia, że w wosku nie ma pęcherzyków powietrza i ma wyższą tolerancję temperaturową w porównaniu z np. woskiem pszczelim.
Dlaczego cewka taśmowa jest impregnowana woskiem?

Cewka taśmowa woskowa to poziom innowacji dla cewek indukcyjnych na bazie folii. Jest to wysokowydajna cewka foliowa oferująca lepszą obsługę mocy i dynamikę i przestrzeń. Impregnacja woskiem zapewnia integralność folii miedzianej i uzwojenia przez dziesięciolecia wysokiej wydajności. Używając czystej folii miedzianej, zapewniliśmy lepszą powierzchnię do przemieszczania się elektronów i lepszą redukcję zniekształceń w porównaniu z cewkami jednoprzewodowymi. Woskowa cewka to dalszy rozwój cewki taśmowej, wykorzystujący impregnację woskiem do dalszego zabezpieczenia szczelności uzwojeń.

Wszystkie cewki indukcyjne Jantzen Audio, zarówno drutowe, jak i foliowe, są wykonane z miedzi, która jest zgodna z ETP (Electrolytic-Tough-Pitch) C11000 i certyfikatem IACS o przewodności minimum 100%. Miedź C11000 ma gwarantowaną czystość 99,9% lub wyższą. Czystość miedzi często będzie wyższa, ale 99,9% to minimum, którą nasi dostawcy drutu miedzianego i folii miedzianej gwarantują. Zawartość tlenu w miedzi z certyfikatem ETP C11000 wynosi od 0,02 do 0,04%.
Filtry
Indukcyjność (mH)
Rezystancja cewki (Ω)
Rodzaj cewki
54PLN 2711PLN
Front LPAD do wysokich tonów Nowość
260-268