Wtyki RCA

Wtyki RCA


Złącze RCA, znane również jako złącze cinch, jest złączem elektrycznym używanym do transmisji sygnałów A/V (audio/wideo). Złącza RCA są zaprojektowane do pracy z kablem koncentrycznym i są zwykle używane do tworzenia kabli RCA. BlackDotAudio oferuje szeroką gamę gniazd i wtyków RCA.
Gniazda RCA i wtyki RCA wiodących marek, w tym Furutech, Neotech, Kacsa.

Do czego służą złącza RCA?

Złącza RCA i zestawy kabli mogą przesyłać dźwięk analogowy, dźwięk cyfrowy, komponentowe wideo analogowe i kompozytowe wideo analogowe. Służą do podłączania urządzeń codziennego użytku, takich jak telewizory, odtwarzacze DVD, głośniki, Hi-Fi i konsole do gier.

Kodowanie kolorami i identyfikacja złączy RCA

Złącza RCA są oznaczone kolorami i oznakowane, aby pomóc w identyfikacji sygnału. Każdy sygnał ma swój własny kolor, który jest powszechnie rozpoznawany. Najczęstsze kolory to czerwony dla prawego kanału, biały lub czarny dla kanału lewego.

Jakie są rodzaje złącz RCA?

Wtyki i gniazda RCA / czinch są dostępne w wielu stylach montażu, typach zakończeń, poszyciach i wykończeniach pasujących do każdej aplikacji audio. BlackDotAudio oferuje wysokiej klasy złącza profesjonalnej jakości w następujących typach; Lutowane, zaciskane i zakręcane. Montaż na kablu, montaż w obudowie, montaż w panelu i montaż na płytce drukowanej. Oferujemy szeroką gamę wtyków RCA w zależności od zewnętrznej warstwy: Pozłacane, niklowane, cynowane, posrebrzane i rodowane.
27PLN 2300PLN