Interkonekty audio analogowe RCA oraz XLR

Przewody sygnałowe RCA na metry zwane też jako interkonekty. Używane do przesyłania sygnałów analogowych ze źródła dźwięku do wzmacniacza lub aktywnych kolumn. Kable identyfikuje się bardziej po wtyczkach i gniazdach niż po kształcie lub kolorze użytego przewodu.
Jaka jest różnica między połączeniem cyfrowym a analogowym?

Od czasu debiutu muzyki cyfrowej ponad trzy dekady temu, walka między połączeniami cyfrowymi i analogowymi trwa. Kable analogowe przesyłają dane za pomocą strumieni elektrycznych, podczas gdy kable cyfrowe przesyłają dane za pomocą serii jedynek i zer. Audiofile preferują analog z tego samego powodu, dla którego winyl jest wciąż tak popularny: czystości dźwięku. Stosowanie urządzeń analogowych z połączeniami analogowymi jest „naturalne”. Z drugiej strony format cyfrowy jest szerzej stosowany i dostępny. Może nie być tak „naturalny”, ale może bardzo przypominać „naturalność”. W rzeczywistości żadne z nich nie jest lepsze od drugiego. Decyzja między cyfrowym a analogowym jest oparta na osobistych preferencjach.

Za pomocą którego kabla podłączyć urządzenie cyfrowe do urządzenia analogowego (np. głośniki stereo do telewizora)?

Niestety taki kabel nie został (jeszcze) wymyślony. Aby podłączyć głośniki analogowe do telewizora, potrzebujesz tak zwanego modułu DAC, chyba że zarówno kolumny, jak i telewizor są wyposażone w złącza/zaciski RCA. Innym rozwiązaniem byłby wzmacniacz, który umieszczasz między telewizorem a głośnikami.
Filtry
35PLN 3500PLN
Front LPAD do wysokich tonów Nowość
260-268