Scan Speak Discovery 26W/0-00-00 - membrana biernaScan Speak Discovery 26W/0-00-00 - membrana biernaScan Speak Discovery 26W/0-00-00 - membrana bierna
Scan Speak Discovery 26W/0-00-00 - membrana bierna
Scan Speak Discovery 26W/0-00-00 - membrana bierna
Scan Speak Discovery 26W/0-00-00 - membrana bierna
Cena:780,00PLN

Ilość: szt.
Producent:
Scan Speak
Typ głośnika:Membrana bierna
Materiał membrany:Aluminium
Wymiar:10" | 25 cm
Udostępnij:
26-cm membrana bierna serii Discovery
      odlewany, aluminiowy kosz

- membrana aluminiowa czarna
- odlewany, aluminiowy kosz
- niskostratne gumowe zawieszenie

Membrana bierna ze względu na swoje działanie jest pokrewna zestawom typu bass-reflex. Podobnie jak otwór w obudowie bass reflex, membrana bierna pozwala wykorzystać promieniowanie tylej strony membrany głośnika basowego i promieniuje użyteczny sygnał akustyczny. Podobnie jak bass-reflex, membrana bierna pozwala poszerzyć od strony niskich częstotliwości pasmo przenoszenia i zwiększyć efektywność w zakresie niskich tonów w porównaniu z obudową zamkniętą. Obudowa z membraną bierną ma nieznacznie szybsze opadanie charakterystyki na niskich tonach, jej zastosowanie pozwala uwolnić się od typowych dla bass-reflexu problemów takich jak podbarwienia od rezonansów tunelu czy szumy turbulencyjne. Membranę bierną stosuje się również do obudów, w których ze względu na małą objętość skrzynki trudno jest zmieścić tunel BR o wystarczająco dużej średnicy lub długości.

26W/0-00-00 bazuje na elementach głośnika subniskotonowego 26W/4558T00 (z zewnątrz wygląda identycznie, co jest walorem estetycznym). Dzięki temu można układ zestroić optymalnie, bez żadnych kompromisów, a także zastosować nieco mniejszą objętość, niż ta dla klasycznego otworu bas-refleks. W obudowie o objętości 30-35 litrów częstotliwość rezonansowa układu będzie wynosić 21-22 Hz.

Parametry membrany biernej 26W/0-00-00 pozwolą zestroić układy rezonansowe dla wielu innych głośników niskotonowych i subniskotonowych. Obudowę z membraną bierną stroi się podobnie jak obudowę bass-reflex. Jako element do końcowej regulacji strojenia można wykorzystywać masę biernej membrany, na przykład poprzez instalację dodatkowego obciążenia na membranie.