Scan Speak

Firma Scan-Speak została założona w 1970 roku i jest dziś światowym liderem w rozwoju i produkcji wysokiej klasy przetworników dla wiodących światowych marek głośników w domowych segmentach audio / wideo, profesjonalnym, motoryzacyjnym i lotniczym.
Produkty Scan-Speak są sprzedawane bezpośrednio wielu klientom OEM / ODM oraz poprzez dobrze ugruntowaną sieć dystrybutorów i dealerów w ponad 35 krajach.
Scan-Speak został założony w 1970 roku przez Ejvinda Skaaninga i jest dziś światowym liderem w rozwoju i produkcji wysokiej klasy głośników dla najlepszych międzynarodowych marek głośnikowych. Wizja firmy Skaaning dotycząca produkcji niestandardowych przetworników głośnikowych doprowadziła do 50-letniej tradycji, jaką jest Scan-Speak. Niewiele jest marek, które mają tak długą historię, a my, w BlackDotAudio, jesteśmy dumni, że możemy zaoferować rezultaty tak wysokiej klasy produktów. Wszystkie głośniki niskotonowe i wysokotonowe Scan-Speak są projektowane i produkowane przez 50 oddanych pracowników w Videbaek w Danii.

Parametry T/S i zawartość arkusza danych Scan-Speak

Scan-Speak przywiązuje dużą wagę do arkusza danych każdego ze swoich produktów. Każdy z nich jest podzielony na akapity, z których każdy zawiera ilości i parametry należące do konkretnego sterownika. Oprócz szczegółowego rysunku i szkicu z wymiarami, kluczowe są: Zalecenia, Parametry T/S, Dane mechaniczne, Dane elektryczne, Obsługa mocy, Wyniki pomiarów akustycznych/elektrycznych. Na ich stronie można również znaleźć opis metody stosowanej w Scan-Speak do obliczania parametrów T/S.

Scan-Speak Discovery

Rodzina Discovery jest jedną z największych linii w ofercie Scan-Speak, a wiele głośników z tej serii to bestsellery w naszym sklepie internetowym. Ta linia produktów jest tak popularna, ponieważ oferuje szeroki wybór rozmiarów. Projekt oparty jest na tradycyjnej wiedzy elektroakustycznej i kunszcie rzemieślniczym. Membrany są wykonane z włókna szklanego powlekanego w celu uzyskania odpowiedniego tłumienia, a wszystkie membrany są ukształtowane zgodnie z zasadą NRSC (Non-Resonant Suspension Coupling), która zapewnia płynną odpowiedź częstotliwościową ciśnienia akustycznego.
W tej rodzinie dobrze znane głośniki to 3-calowy głośnik średniotonowy Scan-Speak D7608 / 920000, nadal jest silny pod względem jakości i wydajności pomimo wielu lat na rynku. Inne popularne produkty z tej rodziny to Scan-Speak Discovery R2604/832000, Scan-Speak Discovery D2606/922000 oraz Scan-Speak Discovery D2604/833000.

Scan-Speak Illuminator

Produkty z rodziny Illuminator charakteryzują się wieloma zaawansowanymi technologiami, materiałami i wyrafinowanym wzornictwem. Ich cechami wspólnymi są konfiguracja cewki drgającej i duża zdolność wychylenia liniowego. Starannie zaprojektowany i połączony z unikalną strukturą membrany, przezroczystość, szczegółowość i brak zniekształceń nawet na wyższych poziomach jest trudny do znalezienia gdzie indziej. Najpopularniejszym przykładem z tej rodziny jest Scan-Speak Illuminator 18WU / 8741T00.

Scan-Speak Revelator

Produkty z rodziny Revelator są wyposażone w niepowlekaną, nierezonansową membranę z ciętego papieru, który odtwarza muzykę na poziomie dynamicznym, a czystość nie ma sobie równych na rynku. Głośniki wysokotonowe są głównie zaprojektowane z dużym obramowaniem, potężnym pierścieniem magnesów neodymowych i zoptymalizowanymi systemami przepływu powietrza. W szerokiej gamie Revelatora znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, jeśli chodzi o wysokiej klasy przetworniki audio, niezależnie od tego, czy potrzebujesz przetworników do małego systemu dwudrożnego, czy gigantycznej kolumny wielodrożnej. Na przykład Scan-Speak 15W / 4531G zapewnia bardziej rozszerzone pasmo przenoszenia niż jego bracia, ale nadal fantastyczny bas w wentylowanej obudowie.

Scan-Speak Classic

Wieloletnie dziedzictwo, jakość i sukces projektów Scan Speak można znaleźć w rodzinie Classic z takimi opatentowanymi i zastrzeżonymi technologiami, jak napęd symetryczny, zawieszenie liniowe o niskiej stratności, membrany z suszonego powietrzem papieru wzmocnionego węglem i wzmocniony nylonem papier. Najnowsze głośniki to Scan Speak Classic D2904/980000 i Scan Speak Classic D2008/851100.

Scan-Speak Elipticor

Jednym z celów nowej koncepcji przetworników w Scan Speak Elipticor było zminimalizowanie rezonansu membrany, a ta rodzina wykorzystuje innowacyjną koncepcję: cewki głośnika w kształcie eliptycznym do sterowania membraną i kopułką. Nie napędzając membrany asymetrycznie, otrzymujesz „nieskończoną” liczbę częstotliwości Eigen, ale mniejszy udział dla każdej częstotliwości i ogólnie niższe zniekształcenia. Symetryczne napędzanie membrany daje skończoną liczbę częstotliwości Eigen z wyższym udziałem, łącząc się na pewnych częstotliwościach, tworząc „przerażające” tryby. Z tej koncepcji powstał Scan-Speak Ellipticor 18WE/4542T00.
Filtry
Typ głośnika
Materiał membrany
Impedancja (Ω)
Efektywność (dB)
Wymiar
Moc ciągła (W RMS)
Indukcyjność (mH)
Rezystancja cewki (Ω)
Rodzaj cewki
Pojemność (µF)
Rodzaj kondensatora
Napięcie znamionowe [V]
Rezystancja (Ω / ohm)
Moc znamionowa (W)
200PLN 5480PLN