Seas

Od założenia w 1950 roku jako spin-off norweskich producentów radia Radionette i Tandberg, SEAS poświęcił się tworzeniu głośników o doskonałej reprodukcji dźwięku. Firma, której nazwa oznacza skandynawskie Electro Acoustic Systems, przez ponad 60 lat pozostawała w czołówce europejskich producentów głośników.
W firmie SEAS szczycą się pracą według najwyższych standardów i wkładają wiele wysiłku w projektowanie głośników, wykorzystując materiały i techniki, które dają najlepsze słyszalne efekty. Wiele ważnych części jest produkowanych we własnym zakresie, niektóre za pomocą specjalnych maszyn zaprojektowanych i zbudowanych przez SEAS. BlackDotAudio mamy duży wybór głośników Seas różnych serii:

Linia SEAS Prestige

Głośniki wysokotonowe kopułkowe: SEAS oferuje głośniki wysokotonowe kopułkowe o średnicach cewki drgającej 19 i 25 mm i różnych średnicach frontu. Sztywna obudowa wykonana jest z konstrukcyjnych tworzyw sztucznych wypełnionych włóknem szklanym metodą formowania wtryskowego. SEAS oferuje membrany kopułkowe wykonane z materiałów takich jak aluminium, miękka impregnowana tkanina i tytan. Zarówno aluminium, jak i tytan są wyposażone w miękkie zawieszenie, które podtrzymuje membranę kopułkową w sposób zgodny, ale precyzyjny i zależny. Wszystkie membrany kopułkowe i obudowy są wykonywane w firmie SEAS, z wyjątkiem anodowanego aluminium, berylu, diamentu i tytanu. Wszystkie głośniki wysokotonowe SEAS są dostępne z fluidem magnetycznym o dwóch różnych lepkościach, co poprawia przenoszenie ciepła z cewki drgającej. Wprowadza również mechaniczne tłumienie cewki drgającej. Wynikające z tego wygładzenie krzywej impedancji znacznie upraszcza konstrukcję zwrotnicy.

Membrany głośników: membrany SEAS są zazwyczaj montowane do odlewanej wtryskowo obudowie cynkowej, która jest malowana proszkowo w celu uzyskania atrakcyjnej i trwałej ochrony. SEAS oferuje szeroką gamę materiałów na membrany: Aluminium (bardzo sztywne, ale dość lekkie). Papier (dostępna jest szeroka gama różnych mas, a także wysoce wydajny materiał powlekający do dynamicznej kontroli). Polipropylen (bez wypełniacza lub z wypełnieniem mineralnym dla zwiększenia sztywności). XP (optycznie przezroczysty materiał wysokopolimerowy, który jest lekki, sztywny i dobrze wytłumiony). Splot z włókna szklanego (impregnowany w celu zapewnienia stabilności i dynamicznej kontroli). Na przykład SEAS Prestige MCA15RCY to 15 cm (5 '') głośnik opracowany dla wysokiej jakości jednostki średniotonowej. Klasycznie powlekany stożek papierowy zapewnia płynne, rozszerzone pasmo przenoszenia z kontrolowanym dźwiękiem. System dużych magnesów wraz z membraną zapewnia wysoką czułość przy niskich zniekształceniach i dobrej odpowiedzi przejściowej.
SEAS Prestige 27TBCD / GB-DXT to wysokotonowy głośnik ze stopu aluminium i magnezu o wysokiej rozdzielczości z soczewką seas dtx. Optymalnie ukształtowana kopułka i szerokie obramowanie SONOMEX, oba produkowane przez SEAS, zapewniają doskonałą wydajność i spójność.
8-calowy głośnik niskotonowy SEAS Prestige CA22RNY to klasyczna, ręcznie powlekana membrana papierowa i dopasowana obudowa z naturalnej gumy, która zapewnia dobrze zachowującą się charakterystykę toczenia i zmniejsza potencjalne problemy z rezonansem. Długa, wysokotemperaturowa cewka drgająca nawinięta na aluminiową cewkę drgającą zapewnia niskie zniekształcenia i wysoką moc.

Linia SEAS Excel

Głośniki niskotonowe Excel oparte są na formowanych wtryskowo koszach cynkowych o średnicy od 12 do 26 cm. Dostępne są membrany wykonane z magnezu i papieru powlekanego NEXTEL. Systemy magnesów są wyposażone w ciężkie miedziane pierścienie i miedziany stożek fazowy, który zmniejsza modulację strumienia i zniekształcenia prądów wirowych. Co więcej, miedziane części poprawiają przenoszenie ciepła z cewki drgającej i nabiegunnika do powietrza zewnętrznego, zmniejszając w ten sposób temperaturę cewki i późniejszą modulację czułości napięciowej. Głośniki wysokotonowe Excel są oparte na formowanych wtryskowo cynkowych lub obrabianych maszynowo aluminiowych płytach przednich i subchassis, co zapewnia doskonałą sztywność i stabilność. Wszystkie głośniki Seas Excel są wyposażone w pozłacane zaciski, które zapewniają niską rezystancję styków i doskonałą niezawodność.
Na przykład w głośniku wysokotonowym SEAS Excel T25CF002 Millennium ich opatentowany system magnesów Hexadym dodatkowo redukuje odbicia i ciśnienie wsteczne, umożliwiając pełne odpowietrzenie szczeliny cewki drgającej i przestrzeni za otoczeniem kopuły.
SEAS Excel T25CF001 jest wyposażony w optymalnie ukształtowaną kopułę, a szerokie obramowanie SONOMEX, oba produkowane przez SEAS, zapewnia doskonałą wydajność i spójność.

Linia SEAS Extreme

Subwoofery SEAS Extreme są zaprojektowane i wyprowadzone do perfekcji, aby poprawić wrażenia niskich częstotliwości w każdym systemie dźwiękowym. Głośniki mogą być wykorzystywane we wszelkiego rodzaju aplikacjach, takich jak zamknięte obudowy, systemy z membranami biernymi oraz bass-reflex. Na przykład 10-calowy głośnik niskotonowy SEAS L26ROY - XM001-04 ma niezwykle sztywną aluminiową membranę, która zapewnia niesamowitą precyzję basów. Membrana i niskostratne gumowa zawieszenie o długim skoku nie wykazują śladów znanego rezonansu krawędzi stożka i zniekształceń związanych z miękkimi membranami. Przewody wyprowadzające symetrycznie przyszyte do pająka, aby uniknąć rezonansów - całkowite zawieszenie zaprojektowane tak, aby zapewnić stabilność podczas ekstremalnych wychyłów .
Filtry
Typ głośnika
Materiał membrany
Impedancja (Ω)
Efektywność (dB)
Wymiar
Moc ciągła (W RMS)
Indukcyjność (mH)
Rezystancja cewki (Ω)
Rodzaj cewki
Pojemność (µF)
Rodzaj kondensatora
Napięcie znamionowe [V]
Rezystancja (Ω / ohm)
Moc znamionowa (W)
64PLN 29371PLN