Kondensator Mundorf 1.5 uF / 3% / 450 V / MCap EVO OIL
Cena:68,49PLN
Ilość: szt.
Producent:
Mundorf
Pojemność (µF):1,5 uF
Napięcie znamionowe [V]:450 V
Rodzaj kondensatora:Foliowy Polipropylenowy
Udostępnij:
Mundorf MCap EVO OIL został zaprojektowany w 2012 roku jako następca RXF, aby zapewnić najwyższą jakość brzmienia nawet w małych przestrzeniach i przy ograniczonym budżecie. Zastosowana tutaj folia kondensatorowa PP jest najpierw metalizowana najgrubszą możliwą warstwą aluminium, następnie precyzyjnie nawijana w innowacyjną geometrię uzwojenia EVOLUTION, a następnie ręcznie wkładana do specjalnych osłon.

Najważniejsze cechy:
  • Kompaktowy i ekonomiczny kondensator MKP
  • Kondensatory impregnowane olejem
  • Wyprodukowane w Niemczech
  • Wysokie napięcie znamionowe
  • Wymiar: 25 x 16 mm

Szczegóły Produktu

Mundorf MCap EVO OIL to metalizowane kondensatory foliowe PP oparte na innowacyjnej technologii uzwojenia EVOLUTION, która została wprowadzona na rynek w serii RXF (Radial eXtra Flat) w 2005 roku. Jego główną cechą jest niezwykle wąskie i wysokie uzwojenie kondensatora. Dodatkowo kondensatory MCap EVO OIL są impregnowane olejem. Ta geometria zapewnia dwie wyraźnie widoczne akustycznie zalety w porównaniu z tradycyjnymi, łatwiejszymi w produkcji MKP. Jedną z zalet jest to, że zapewnione są najkrótsze trasy sygnału o niskiej stratności, a także szczególnie duże powierzchnie styku (a zatem wyjątkowo niska rezystancja resztkowa ESR); drugą zaletą jest to, że niezwykle duża liczba zwojów jest połączona równolegle, co minimalizuje indukcyjność (ESL). Ponadto są one formowane ręcznie zgodnie z bardzo precyzyjnym procesem nawijania w specjalnie opracowanych, kompaktowych obudowach. Zapobiega to ciągłym wibracjom i efektowi mikrofonowania. We wzorze dźwiękowym wszystkie te specjalne cechy są postrzegane jako żywe brzmienie o wysokiej jakości dźwięku, dopracowaną, przejrzystą dynamikę, a także wyjątkową autentyczność i stereofonię.

Cechy te znajdują odzwierciedlenie w odtwarzaniu muzyki z barwną ekspozycją, niezwykłą mikro dynamiką oraz zwiększoną przejrzystością, autentycznością i stereofonią. Ponadto MCap EVO OIL charakteryzuje się niskimi tolerancjami, kompaktowymi wymiarami, niską ceną i najwyższymi standardami bezpieczeństwa użytkowania (samonaprawa). Jego asymetryczne przewody umożliwiają montaż w stylu klasycznym, poziomym lub pionowym; krótszy przewód wskazuje również zewnętrzną folię kondensatora.

Dane techniczne:

Dielektryk: polipropylen (PP);
Metalizacja: aluminium; tan ∂: = 0,0002@1kHz · 0,0001@10kHz
Max. temperatura pracy: 85 ° C / 185 ° F