Elementy do budowy zwrotnicy głośnikowej

Dobra zwrotnica wpływa na wydajność systemu głośników w takim samym stopniu, jak projekt obudowy lub dobór głośników. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na użycie gotowej zwrotnicy, czy na użycie naszych kondensatorów, cewek, rezystorów i płytek drukowanych, komponenty zwrotnicy BlackDotAudio sprawią, że Twoja kolumna głośnikowa będzie brzmieć lepiej.

Jeśli potrzebujesz innych akcesoriów audio, takich jak wewnętrzny przewód połączeniowy do głośników, wbudowane urządzenia zabezpieczające i regulujące poziom tłumiki L-pad, również je mamy!

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze elementów do zwrotnicy  - zapytaj, postaramy się doradzić oraz pomóc dokonać właściwego wyboru - dostosowanego do Twoich potrzeb, budżetu i upodobań.

Czym są zwrotnice głośnikowe i co robią?

Kolumna głośnikowa zazwyczaj składa się z głośników dwu- lub trójdrożnych. Określa, ile typów głośników jest zainstalowanych w obudowie. Głośniki dwudrożne mają zwykle jeden głośnik niskotonowy i jeden wysokotonowy; głośniki trójdrożne są dostarczane z dodatkowym głośnikiem średniotonowym. Zwrotnica zapewnia, że ​​odpowiednia częstotliwość dociera do właściwego przetwornika. Dwudrożna zwrotnica to połączenie filtra dolnoprzepustowego (LPF) i filtra górnoprzepustowego (HPF) – wysokie częstotliwości przez HPF dla głośnika wysokotonowego, niskie częstotliwości przez LPF dla głośnika niskotonowego i częstotliwości pomiędzy do głośnika średniotonowego. Tutaj na BlackDotAudio możesz kupić wszystkie potrzebne elementy do budowy zwrotnicy głośnikowej takich marek jak Dayton Audio i Mundorf i Jantzen!
Filtry
1PLN 2859PLN
Tulejka miedziana ViaBlue OFC Crimp Sleeve CS  4 mm2Tulejka miedziana ViaBlue OFC Crimp Sleeve CS  4 mm2 Bestseller
OFC Crimp Sleeve CS - 4 mm2