Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciterDayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciterDayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciterDayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciterDayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter
Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter
Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter
Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter
Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter
Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter
Cena:71,45PLN
Ilość: szt.
Producent:
Dayton Audio
Typ głośnika:Wzbudnik
Impedancja (Ω):4 ohm
Udostępnij:
Dayton Audio DAEX25CT-4 / Coin sound exciter

Przenieś swój produkt lub projekt na wyższy poziom, zamieniając go w głośnik! DAEX25CT-4 został zaprojektowany przez Dayton Audio z 1-calową cewką drgającą o mocy 10 W RMS, zapewniając większą moc wyjściową niż większość innych wzbudników monetowych.

Najważniejsze cechy:

  • Mały rozmiar; nieco poniżej 2" średnicy, około 9/16" wysokości
  • Wstępnie nałożony klej 3M™ VHB™ do szybkiego i trwałego montażu
  • Magnes neodymowy z metali ziem rzadkich i zastrzeżona cewka drgająca
  • Impedancja 4 omów do użytku z małymi wzmacniaczami klasy D
  • Cewka drgająca 1" do przenoszenia mocy 10 W RMS

Szczegóły produktu:

Dayton Audio DAEX25CT-4 Wzbudnica typu coin 25 mm 10 W 4 Ohm 25-milimetrowy wzbudnik

Dayton Audio DAEX25CT-4 wielkości monety ma taką samą zdolność przekształcania prawie każdej powierzchni w głośnik, jak inne wzbudniki i przetworniki dotykowe, tylko w bardziej kompaktowej obudowie do pracy z mniejszymi powierzchniami. Niewielkie rozmiary tego wzbudnicy umożliwiają odtwarzanie dźwięku w miejscach, o których nawet nie śniliśmy: zabawkach, monitorach, drzwiach szafek... a nawet oknach! Magnes neodymowy jest wykorzystywany do wytworzenia maksymalnego strumienia magnetycznego wokół zastrzeżonej cewki drgającej w celu zwiększenia czułości w porównaniu do wzbudnic o podobnej wielkości. To z kolei zmniejsza zapotrzebowanie na moc i umożliwia stosowanie bardzo małych wzmacniaczy audio bez poświęcania całkowitej mocy wyjściowej. 1-calowa cewka drgająca pozwala na większą moc wejściową do zastosowań o wyższej mocy wyjściowej przy zachowaniu smukłej obudowy.

Aby zapewnić maksymalny transfer energii akustycznej między przetwornikiem a powierzchnią, do której jest przymocowany, wstępnie nałożono klej 3M VHB (Very High Bond)… wystarczy odkleić i przykleić! Dzięki dwóm punktom lutowniczym na płytce drukowanej instalacja i okablowanie są tak kompaktowe, jak to tylko możliwe.

Wielkim polem zastosowania tego wzbudnika są tzw. DML czyli głośniki płaskoekranowe. DML oznacza Distributed Mode Loudspeakers i jest terminem określającym głośniki, które przyciągają wzrok swoją niewiarygodnie smukłą konstrukcją.

Uwaga: Charakterystyka częstotliwościowa i czułość wzbudnika są całkowicie zależne od wyznaczonej powierzchni wzbudnicy. Cieńsze, mniejsze materiały będą zazwyczaj głośniejsze i stworzą odpowiedź głośnika średnio/wysokotonowego. Grubsze, większe materiały (z wieloma wzbudnikami) będą nieco cichsze, ale zapewnią bardziej pełny zakres dźwięku.

Kupujący ten produkt kupili także: