Gotowe zwrotnice do kolumn głośnikowych

Często mówi się o kolumnach dwu- lub trójdrożnych. Nazwa ta określa, ile głośników jest w kolumnie. Kolumny dwudrożne mają zwykle jeden głośnik niskotonowy i jeden wysokotonowy; Kolumny trójdrożne są dostarczane z dodatkowym głośnikiem średniotonowym. Zwrotnica zapewnia, że odpowiednia częstotliwość dociera do właściwego głośnika. Dwudrożna zwrotnica jest kombinacją filtra dolnoprzepustowego (LPF) i filtra górnoprzepustowego (HPF) – wysokie częstotliwości przez HPF dla głośnika wysokotonowego, niskie częstotliwości przez LPF dla głośnika niskotonowego i częstotliwości pomiędzy do głośnika średniotonowego. W BlackDotAudio możesz kupić zwrotnice dwudrożne, trójdrożne, HPF, LPF i wiele innych pasywnych zwrotnic firmy Dayton Audio.
Jaka jest różnica między zwrotnicą aktywną a pasywną?

Różnica między zwrotnicą aktywną i pasywną polega na tym, że zwrotnica aktywna wykorzystuje układy scalone, tranzystory, lampy i są one umieszczone przed wzmacniaczami mocy, które zasilają odpowiednie głośniki. Wymagają one zewnętrznego zasilania, podczas gdy zwrotnice pasywne nie. To sprawia, że ​​aktywna zwrotnica jest mniej rozpowszechniona, ponieważ dodatkowe komponenty mocy powodują, że aktywne zwrotnice są droższe.

Pasywne zwrotnice składają się z elementów pasywnych (cewek, kondensatorów, rezystorów) i zwykle są zainstalowane we wnętrzu kolumny głośnikowej. Sygnał ze zwrotnicy pasywnej jest podłączony bezpośrednio do głośników.

Co to jest zmontowana zwrotnica głośnikowa?

Jak sama nazwa wskazuje, zmontowana zwrotnica pasywna to już gotowa, złożona zwrotnica głośnikowa. Zaletą tego jest to, że wszystkie zmontowane komponenty są już do siebie dopasowane. To pozwala oszczędzić czas.

Czy jest coś, na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie gotowej zwrotnicy głośnikowej?

Tak jest. Przede wszystkim musisz zdecydować, jaki rodzaj zwrotnicy pasywnej chcesz lub potrzebujesz. Poza tym możesz sprawdzić wymagany zakres częstotliwości i wymagane omy. Rozmiar zwrotnicy jest istotny, ponieważ większość płytek zwrotnicy jest umieszczana wewnątrz kolumny po złożeniu obudowy. Dlatego należy upewnić się, że wybrana zmontowana zwrotnica nie jest większa niż średnica wycięcia na głośnik niskotonowy w obudowie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podzespołach zwrotnicy, zajrzyj na nasz blog „Podstawowe elementy w zwrotnicy pasywnej”!
41PLN 52PLN